چگونه یک دیوار را گچکاری کنیم؟

استفاده از یک ماله و یک اسب به اعتماد به نفس و روش خاصی نیاز دارد. قبل از این که گچ را به دیوار بمالید، تمرین کنید تا گچ را از حوله به ماله بکشید. برای جلوگیری از آشفتگی و انفجار، به دیوار نزدیک شوید. همانطور که گچ را انتقال می دهید، قلاب را به ماله خود برسانید. نگه داشتن ماله را به صورت افقی، اما آن را به سمت دیوار زاویه دار نگه دارید. با این حال، شما هرگز نباید به طور کامل مسواک را در برابر دیوار خود مسطح کنید، زیرا این می تواند گچ را از دیوار بیرون بکشد. در طول روند گچکاری، شما نیاز به نگه داشتن ماله و خندق را دارید.

به آرامی بروید و سعی نکنید یک منطقه بزرگ را در یک جا بپوشانید. هنگامی که شما گچ را اعمال کرده اید، باید آن را صاف کنید. دیگر همان پچ را برگردانید، دوباره زاویه خود را با زاویه کمی نگه دارید. آگاه باشید که بعد از ۴۵ دقیقه تا یک ساعت، گچ شما شروع به تنظیم می کند. در این مرحله، شما باید با یک ماله رطوبت بیش از حد به سطح بروید. این به شما کمک می کند تا سطحی را کاملا صاف کنید. پس از انجام این کار، نیم ساعت دیگر صبر کنید و روند را تکرار کنید.

پس از اعمال لایه اول، قبل از اینکه بتوانید یک لایه دوم را استفاده کنید، باید گچ جدید را با استفاده از یک برس سوزن سیم خراشیده کنید. این امر لایه دوم را از لایه اول جلوگیری می کند. استفاده از دو لایه گچ باید با پایان خوبی انجام شود. فقط مراقب باشید چندین بار منطقه مشابهی را از بین ببرید. این ممکن است باعث شود که رنگ بعد از آن دیوار را از بین ببرد.

زمان مورد نیاز برای خشک شدن دیوار به درجه حرارت و رطوبت اتاق بستگی دارد. در طول تابستان می توانید دو روز انتظار داشته باشید. در زمستان می توان آن را تا پنج برابر کرد. با این حال، هر مورد متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که دیوار قبل از تلاش برای تزئین آن کاملا خشک شده است.

دیدگاه ها بسته شده است

فارسی