نقش گچ به عنوان ابزار اصلی در گچبری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
ابزار اولیه گچبری چیست
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

نقش گچ بری در دکوراسیون داخلی

گچ بری یکی از هنرهای زیبایی است که در معماری و دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شود. گچ به دلیل دارا بودن خاصیت چسبندگی و شکل پذیری، بهترین مصالح در زیباسازی دیوار و سقف می باشد. قیمت مناسب، کاربرد ساده و رنگ پذیری از مولفه هایی است که موجب شده تا استفاده از گچ و گچبری در هنرهای تزئینی جایگاه ویژه ای داشته باشد.
کاربرد اصلی گچ در ساختمان سازی، ایجاد سطحی صاف است که با اندود کردن دیوارهای داخلی و سقف می توان این سطح صاف را ایجاد کرد. سطح گچکاری شده برای نقاشی و نماسازی داخلی مناسب می باشد. هنرمندان گچکار، نقش برجسته هایی را با ایجاد حجم و کنده کاری روی گچ به وجود می آورند که به گچبری معروف است. گچبری از هنرهایی است که از قرون گذشته در سراسر جهان انجام می شده است.
امروزه از گچبری برای زیباسازی نمای درونی ساختمان ها، راه پله ها و فضای عمومی، ایجاد نقش برجسته های دیواری و سقفی، معماری داخلی و زیباسازی بافت شهری استفاده می شود. ویژگی اصلی گچکار دارا بودن مهارت و ذوق فراوان است. آمیختگی هنر با فن در این صنعت به خوبی نمایان است. ایجاد نقوش ظریف گل و برگ و طرح های هنری تنها از عهده یک متخصص در زمینه گچبری ساخته است.

دیدگاه ها بسته شده است

فارسی